36139777
09127913598
info@nedayehsan.ir

در اواخر 1960 تاج گل توسط هیپی ها به معنای عشق و صلح به آمریکا بازگشت. این حرکت که قرار بود یک نوع خرد فرهنگ به حساب بیاید باعث شد که تاج گل به دنیای مد آمریکا و البته به عروسی ها دوباره راه باز کند.

در زمان ملکه ویکتورا، ویکتوریا با تاجی از گل های نارنجی که از سنت چینی ها برگرفته شده بود در سال 1840 با شاهزاده آلبرت ازدواج کرد. این شکوفه های نارنجی به قدری در مد روز اروپا تاثیر گزار بود که ضرب المثل "شکوفه های نارنجی جمع کردن (to gather orange blossoms)" به معنای زن گرفتن در بین مردم جای گرفت.

در چین از حلقه های گل به رنگ نارنجی برای عروسی ها استفاده میشد. از اونجایی که درخت هایی با شکوفه های نارنجی همزمان هم شکوفه میدادند و هم میوه، از آنها به عنوان نمادی از باروری استفاده میشد و این مفهوم را به همراه داشت که برای  زندگی زوج فرزندان زیادی به همراه خواهد آورد.

در اوکراین از تاج گل که به نام وینوک شناخته میشد، برای مراسم خاص استفاده میشد.معمولا دختران در سن مناسب ازدواج این تاج ها را به سر میزاشتن و در مراسم ازدواج حلقه های گلی از گل های تلفونی بر سر زوج گذاشته میشد. امروزه از این تاج گل ها بیشتر در فستیوال ها یا مراسم خاص مانند عروسی استفاده میشود.

در حقیقت در این دوره از زمان بود که استفاده از تاج گل از مد افتاد و حالا دلیلش؟ بت پرستانی که از حلقه های گل برای مراسم های مذهبی خودشان و آراستن بت هایشان استفاده میکردند به جرم توهین به مقدسات و کفر محکوم شدند. به زبون دیگه استفاده از تاج گل اصلا امنیت نداشت.

در یونان باستان تاج گل مرود استفاده بود و از آن بیشتر در موقعیت های خاص و برای گرامیداشت خدایانشان استفاده میشد. در همان دوره بود که بر سر داشتن حلقه های گل از جنس برگ بو مد شد ( برای مثال ژولیوس سزار را به یاد بیاورید). این حلقه های گل به ارتش هایی که در جنگ پیروز میشدند یا به موفقیتی میرسیدند اعطا میشد و معنا ی احترام بود.